Rozliczenia podatkowe to zmora wielu osób indywidualnych oraz firm. Choć rozliczenie podatkowe dokonywane w 2020 roku nie różnią się niczym od tych składanych w ubiegłym roku, to i tak budzi grozę. Należy w nim uwzględnić wiele informacji oraz dokumentów, m.in. dochody opodatkowane, wszelkie darowizny oraz ulgi. Więcej schodów pojawia się przy rozliczeniach dotacji unijnych oraz VATu budowlanego, bowiem tutaj pojawia się nieco więcej kwestii. Naturalnie, w przypadku wszelkich rozliczeń podatkowych i finansowych, istnieje proste rozwiązanie – skorzystanie z usług profesjonalnego biura rachunkowego. Zachęcamy do przeczytania poniższego artykułu oraz zapoznania się z usługami oferowanymi przez mkoncept!

Rozliczenia dotacji unijnych Rembertów Warszawa

Wiele przedsiębiorców chętnie korzysta z dotacji oferowanych przez Unię Europejską. W ich przypadku istotne jest nie tylko właściwe zagospodarowanie finansów, ale i zadbanie o prawidłowe rozliczenie się z dotacji unijnych. Jak je rozliczyć? Zakup wartości niematerialnych i prawnych nie stanowi kosztu uzyskania przychodu, a więc ich nie ujmujemy w KPiR, jednakże w przypadku zakupu sfinansowanego częściowo dotacją sytuacja wygląda inaczej. W takim wypadku w KPiR księgujemy wartość odpisów amortyzacyjnych ustalonych na podstawie wartości majątku trwałego zakupionego ze środków własnych. Oczywiście, jak niemal w każdym przypadku i tutaj pojawiają się wyjątki – warto o rozliczeniu dotacji unijnych porozmawiać z wykwalifikowanym księgowym!

Rozliczenia VATu budowlanego Rembertów Warszawa

Usługi budowlane nie są zwolnione z VAT, jednakże firmy prowadzące taką działalność mogą skorzystać ze zwolnienia podmiotowego z VAT. Według ustaw, zwolnienie to przysługuje podatnikom kontynuującym działalność (jeżeli nie przekroczą określonego w ustawie limitu wartości sprzedaży w poprzednim roku podatkowym) oraz podatnikom rozpoczynających działalność w danym roku podatkowym (jeżeli nie przekroczą w proporcji do okresu prowadzonej sprzedaży kwoty limitu rocznego 150 000 zł). Przedsiębiorcy zwolnieni podmiotowo z VAT mają obowiązek prowadzenia ewidencji sprzedaży, która umożliwia obserwację uzyskania obrotu – jego przekroczenie wymaga złożenia rejestracyjnego VAT. W rozliczeniach VATu budowlanego w Rembertów Warszawa pomoże Ci biuro rachunkowe mkoncept!

Rozliczenia podatkowe Rembertów Warszawa

Mkoncept doskonale zna się na podatkowej książce przychodów i rozchodów, powyżej zwaną KPiR. Nasze usługi dotyczące rozliczeń podatkowych obejmują m.in. bieżące ewidencjonowanie operacji gospodarczych, sporządzanie miesięcznych deklaracji podatki dochodowego od osób fizycznych (PIT-5 lub PIT-5L), przygotowywanie rejestrów VAT oraz deklaracji VAT-7, prowadzenie ewidencji majątku trwałego oraz wyposażenia, przygotowywanie list płac oraz ewidencja umów zleceń i umów o dzieło oraz znacznie więcej. Jeśli więc szukasz rzetelnej firmy, która zaoferuje Ci kompleksową obsługę księgowo-podatkową, płacową oraz kadrowo-płacową – koniecznie skontaktuj się z mkoncept!