Z rozliczeniami podatkowymi mierzyć się musi każdy przedsiębiorca w Wilanów. To niezbędny element działalności, który potrafi przyprawić o dreszcze każdego, szczególnie gdy dochodzą do niego dodatkowe elementy – jak rozliczanie dotacji unijnych czy też VATu budowlanego. Jest jednak proste rozwiązanie na rozliczenie się z wszelkimi podatkami oraz innymi finansami – wystarczy skorzystać z usług profesjonalnego biura rachunkowego. Pozwoli to uniknąć wszelkich zmartwień oraz uzyskać pewność, że wszystko zostanie wykonane prawidłowo. Jeśli jesteście ciekawi, jak wyglądają rozliczenia nietypowe – zachęcamy do przeczytania poniższego artykułu. A jeśli macie wątpliwości – warto skorzystać z usług oferowanych przez mkoncept!

Rozliczenia dotacji unijnych Wilanów Warszawa

Z pomocy Unii Europejskiej, w tym wypadku dotacji, korzysta wiele firm – i tych, które na rynku są od wielu lat, jak i te rozpoczynające swoją działalność. Dodatkowe finanse pozwalają na rozwój działalności oraz są nieopisaną pomocą w przypadku otwarcia własnego biznesu. Trzeba jednak pamiętać, aby właściwie się z nich rozliczyć. I trzeba wziąć pod uwagę wiele kwestii – np. zakup wartości niematerialnych i prawnych nie stanowi kosztu uzyskania przychodu, a więc ich nie ujmujemy w KPiR, jednakże w przypadku zakupu sfinansowanego częściowo dotacją sytuacja wygląda inaczej. W takim wypadku w KPiR księgujemy wartość odpisów amortyzacyjnych ustalonych na podstawie wartości majątku trwałego zakupionego ze środków własnych. Oczywiście, to zaledwie zalążek tematu rozliczania się z dotacji unijnych, po więcej informacji należy skontaktować się z biurem rachunkowym – takim jak mkoncept!

Rozliczenia VATu budowlanego Wilanów Warszawa

W Polsce wiele usług budowlanych nie jest zwolnionych z VAT, ale firmy budowlane mogą korzystać ze zwolnienia podmiotowego z VAT. Zwolnienie to przysługuje podatnikom kontynuującym działalność (jeżeli nie przekroczą określonego w ustawie limitu wartości sprzedaży w poprzednim roku podatkowym) oraz podatnikom rozpoczynających działalność w danym roku podatkowym (jeżeli nie przekroczą w proporcji do okresu prowadzonej sprzedaży kwoty limitu rocznego 150 000 zł). Przedsiębiorcy zwolnieni podmiotowo z VAT mają obowiązek prowadzenia ewidencji sprzedaży, która umożliwia obserwację uzyskania obrotu – jego przekroczenie wymaga złożenia rejestracyjnego VAT. Mkoncept chętnie pomoże Ci w tej kwestii!

Rozliczenia podatkowe Wilanów Warszawa

Rozliczenia podatkowe to doprawdy szeroki zakres, ale mkoncept doskonale radzi sobie z takimi usługami księgowości. Obejmują one m.in. bieżące ewidencjonowanie operacji gospodarczych, sporządzanie miesięcznych deklaracji podatki dochodowego od osób fizycznych (PIT-5 lub PIT-5L), przygotowywanie rejestrów VAT oraz deklaracji VAT-7, prowadzenie ewidencji majątku trwałego oraz wyposażenia, przygotowywanie list płac oraz ewidencja umów zleceń i umów o dzieło oraz znacznie więcej. Mkoncept wie wszystko o księdze przychodów i rozchodów (KpiR). Jeśli więc szukasz rzetelnego i doświadczonego biura rachunkowego dla swojej firmy w Wilanów – skontaktuj się z nami!