Rozliczenia podatkowe od zawsze budzą grozę, bowiem należy w nich uwzględnić wiele elementów – między innymi dochody opodatkowane, ulgi oraz darowizny. Szczęśliwie dokumentacja do złożenia w roku 2020 nie różni się niczym od tej składanej w roku ubiegłym, ale i tak można napotkać tutaj nieco problemu. Nie każdy wie jak rozliczać dotacje unijne oraz VAT budowlany, ponieważ poruszają one więcej kwestii oraz wyglądają nieco inaczej. Na szczęście we wszelkich rozliczeniach podatkowych można liczyć na pomoc profesjonalnych księgowych. Warto tutaj skorzystać z pomocy sprawdzonego i doświadczonego w tych sprawach biura rachunkowego – takiego jak mkoncept!

Rozliczenia dotacji unijnych Targówek

Dotacje oferowane przez Unię Europejską są nieopisaną pomocą dla powstawania nowych firm oraz rozwoju przedsiębiorstw wieloletnich. Nic dziwnego, że wiele osób tak chętnie z dodatkowych finansów korzysta. Decydując się na taki krok, bardzo ważne jest właściwe zagospodarowanie dotacji oraz – oczywiście – prawidłowe rozliczenie się z nich. Jak to zrobić? Warto tutaj poradzić się doświadczonego w tych sprawach księgowego, bowiem temat jest bardzo obszerny, ale o kilku rzeczach warto wiedzieć, m.in. o tym, że zakup wartości niematerialnych i prawnych nie stanowi kosztu uzyskania przychodu, a więc ich nie ujmujemy w KPiR, jednakże w przypadku zakupu sfinansowanego częściowo dotacją sytuacja jest inna. Wówczas KPiR księgujemy wartość odpisów amortyzacyjnych ustalonych na podstawie wartości majątku trwałego zakupionego ze środków własnych. Należy jednak pamiętać, że i tutaj pojawiają się sytuacje bardziej sporne, dlatego tak bardzo zachęcamy do skorzystania z pomocy biura rachunkowego z odpowiednią wiedzą i doświadczeniem.

Rozliczenia VATu budowlanego Targówek

Wszelkie usługi budowlane nie są zwolnione z VAT, jednakże osoby i firmy prowadzące taką działalność mogą skorzystać ze zwolnienia podmiotowego z VAT. Według ustaw, zwolnienie to przysługuje podatnikom kontynuującym działalność (jeżeli nie przekroczą określonego w ustawie limitu wartości sprzedaży w poprzednim roku podatkowym) oraz podatnikom rozpoczynających działalność w danym roku podatkowym (jeżeli nie przekroczą w proporcji do okresu prowadzonej sprzedaży kwoty limitu rocznego 150 000 zł). Przedsiębiorcy zwolnieni podmiotowo z VAT mają obowiązek prowadzenia ewidencji sprzedaży, która umożliwia obserwację uzyskania obrotu – jego przekroczenie wymaga złożenia rejestracyjnego VAT. W przypadku takich rozliczeń również zachęcamy do skorzystania z pomocy sprawdzonego biura rachunkowego.

Rozliczenia podatkowe Targówek

Biuro rachunkowe mkoncept doskonale zna się na wszelkich rozliczeniach podatkowych. W małym paluszku mamy podatkową księgę przychodów i rozchodów, zwaną KPiR. Oferowane przez nas usługi rozliczeń podatkowych są doprawdy szerokie i obejmują wiele aspektów – między innymi sporządzanie miesięcznych deklaracji podatki dochodowego od osób fizycznych (PIT-5 lub PIT-5L), przygotowywanie rejestrów VAT oraz deklaracji VAT-7, przygotowywanie list płac, ewidencja umów zleceń i umów o dzieło oraz znacznie więcej. Zachęcamy do kontaktu – z przyjemnością odpowiemy na Państwa pytania oraz pomożemy w prowadzeniu księgowości – nie tylko na terenie miejscowości Targówek, ale i okolic!