Jeśli chodzi o temat podatków, na pewno dla większości osób nie jest to coś przyjemnego… A zwłaszcza, jeśli mają z tym do czynienia właściciele firm. Coś takiego dotyczy zarówno większych, jak i mniejszych firm oraz osób, które prowadzą działalność indywidualną. Rozliczania podatkowe są bardzo ważne, ponieważ składa się na to wiele czynników, które są koniecznością w tym, podatkowym świecie. W całym procesie rozliczania, swoje miejsce mają chociażby darowizny, wszelkie dochody i inne ulgi. Inaczej natomiast, wygląda to podczas rozliczania dotacji z Unii i VATu budowlanego. Tutaj jednak wszystko jest trochę bardziej rozbudowane i należy wziąć pod uwagę więcej rzeczy. Takie działania wydają się jednak znacznie prostsze, gdy w grę wchodzą usługi biura rachunkowego. Potrafi ono wyręczyć ze wszystkiego w tej kwestii i pozbawić potencjalnego klienta wszelkich obaw. Zachęcamy zatem gorąco, do zapoznania się z ofertą biura rachunkowego Mmkoncept!

Rozliczenia dotacji unijnych Ursus Warszawa

Dotacje unijne stają się coraz bardziej popularne. Bardzo chętnie korzystają z nich różni przedsiębiorcy. Dzięki dodatkowemu dofinansowaniu, biznes rozrasta się szybciej. Na taki rozwój składa się oczywiście odpowiednie rozdysponowanie funduszy oraz sam proces rozliczania ich w odpowiedni sposób. Nie bierze się pod uwagę wartości niematerialnych i prawnych, przy kosztach przychodu. Inaczej jest natomiast, gdy Unia coś częściowo finansuje. Wtedy, należy w KPiR zaksięgować odpisy amortyzacyjne, jakie są zawarte w majątku trwałym, czyli tym, na który zostały przeznaczone środki własne. Oczywistym jest jednak fakt, iż nawet takie sytuacje, bogate są w wyjątki, dlatego najlepszym rozwiązaniem będzie powierzyć takie rozliczenia profesjonalistom z biura rachunkowego, które prosperuje na terenie Warszawy, w dzielnicy Ursus.

Rozliczenia Vatu budowlanego Ursus Warszawa

Jeśli mowa o usługach budowlanych, w większości przypadków, nie są one zwolnione z VATu. Pocieszający jest jednak fakt, że firma budowlana chętnie korzysta z takiego zwolnienia. Przysługuje ono podatnikom, którzy posiadają aktywną działalność i nie wychodzą poza limit wartości sprzedaży, jaki został zawarty w ustawie. Dotyczy to minionego roku podatkowego. VAT mogą ominąć także podatnicy, którzy dopiero co rozpoczęli swoją przygodę z nową działalnością w aktualnym roku podatkowym. Nie mogą oni jednak przekroczyć kwoty sprzedażowej, której limit wynosi 150 000 zł. Taki przedsiębiorca, musi też prowadzić ewidencję sprzedaży. Jest ona po to, aby można było na bieżąco śledzić wszelkie obroty w firmie. Jeśli zostanie on przekroczony, należy wówczas złożyć VAT rejestracyjny. Bardzo pomocny w tej kwestii, również okazuje się kontakt z biurem rachunkowym. Biuro Mkoncept Ursus Warszawa zawsze do usług!

Rozliczenia podatkowe Ursus Warszawa

W skład usług, jakie świadczy biuro rachunkowe Mkoncept, wchodzi przede wszystkim: księgowanie dochodów z jakimi zmaga się dana firma, sporządzanie deklaracji podatkowych PIT-5 bądź PIT-5L, prowadzenie rejestrów VAT i tworzenie deklaracji VAT-7. Biuro rachunkowe zajmuje się także: księgowaniem majątku trwałego i materialnego wyposażenia, spisywaniem list płacowych oraz ewidencjonowaniem wszelkich umów na zlecenie, czy o dzieło. Jesteśmy profesjonalistami, jeśli chodzi o znajomość KPiR i do każdego klienta podchodzimy indywidualnie. Po więcej szczegółów zapraszamy do kontaktu, bądź do oferty na naszej stronie internetowej!