Podatki, rozliczenia podatkowe – bez wątpienia od tych słów niejednemu przedsiębiorcy włosy jeżą się na karku. Ten element prowadzenia działalności przeraża zarówno właścicieli dużych firm, jak i osoby działające bardziej indywidualnie. Dlaczego? Odpowiedź na to pytanie jest prosta – należy w takim rozliczeniu uwzględnić wiele elementów, m.in. dochody opodatkowane, wszelkie darowizny oraz ulgi. Nieco inaczej ma się sprawa i przy rozliczeniach dotacji unijnych oraz VATu budowlanego – jak nie trudno się domyślić, trzeba uwzględnić tu więcej kwestii. Skorzystanie z usług profesjonalnego biura rachunkowego pozwala uniknąć zmartwień w tej kwestii. Zachęcamy tutaj do zapoznania się z ofertą usług proponowanych przez mkoncept!

Rozliczenia dotacji unijnych Wawer Warszawa

Z dotacji oferowanych przez Unię Europejską korzysta wielu przedsiębiorców – wszak wszelkie dodatkowe finanse pozwalają na lepsze rozwinięcie biznesu. Tutaj właściwie jest nie tylko odpowiednie zagospodarowanie otrzymanych funduszy, ale i właściwie rozliczenie się z nich. Jak można tego dokonać? Zakup wartości niematerialnych i prawnych nie stanowi kosztu uzyskania przychodu, a więc ich nie ujmujemy w KPiR, jednakże w przypadku zakupu sfinansowanego częściowo dotacją sytuacja wygląda inaczej. W takim wypadku w KPiR księgujemy wartość odpisów amortyzacyjnych ustalonych na podstawie wartości majątku trwałego zakupionego ze środków własnych. I tutaj pojawiają się drobne wyjątki, dlatego warto rozliczenie dotacji unijnych pozostawić specjalistom – np. księgowym z biura rachunkowego zaczynającego się na literkę m…

Rozliczenia Vatu budowlanego Wawer Warszawa

Większość usług budowlanych nie jest zwolnionych z VAT, ale firmy budowlane mogą korzystać ze zwolnienia podmiotowego z VAT. Zwolnienie to przysługuje podatnikom kontynuującym działalność (jeżeli nie przekroczą określonego w ustawie limitu wartości sprzedaży w poprzednim roku podatkowym) oraz podatnikom rozpoczynających działalność w danym roku podatkowym (jeżeli nie przekroczą w proporcji do okresu prowadzonej sprzedaży kwoty limitu rocznego 150 000 zł). Przedsiębiorcy zwolnieni podmiotowo z VAT mają obowiązek prowadzenia ewidencji sprzedaży, która umożliwia obserwację uzyskania obrotu – jego przekroczenie wymaga złożenia rejestracyjnego VAT. Jeśli potrzebujesz pomocy w tej kwestii – skontaktuj się z biurem rachunkowym mkoncept Wawer Warszawa!

Rozliczenia podatkowe Wawer Warszawa

Usługi księgowości podatkowej mkoncept obejmują m.in. bieżące ewidencjonowanie operacji gospodarczych, sporządzanie miesięcznych deklaracji podatki dochodowego od osób fizycznych (PIT-5 lub PIT-5L), przygotowywanie rejestrów VAT oraz deklaracji VAT-7, prowadzenie ewidencji majątku trwałego oraz wyposażenia, przygotowywanie list płac oraz ewidencja umów zleceń i umów o dzieło oraz znacznie więcej. Doskonale znamy się na podatkowej księdze przychodów i rozchodów (KpiR). Jesteśmy rzetelnym i doświadczonym biurem rachunkowym, więc jeśli szukasz pomocy księgowej i rozliczeniowej w pobliżu Wawer Warszawa, zadzwoń do nas!