Podatki oraz wszelkie inne rozliczenia martwią wielu przedsiębiorców. Każdy pragnie wykonać je bezbłędnie, aby nie martwić się w przyszłości jakimiś niejasnościami oraz problemami, do których może doprowadzić nieprawidłowe wywiązanie się z tego obowiązku. Mimo tego, że rozliczenia podatkowe dokonywane w 2020 roku są takie same jak te składane w ubiegłym roku, to i tak budzą niepewność i grozę. Bo – choć nie jest to trudne – to nie można o niczym zapomnieć, a uwzględnić należy wiele informacji oraz dokumentów, m.in. dochody opodatkowane, wszelkie darowizny oraz ulgi, a przy rozliczeniach dotacji unijnych oraz VATu budowlanego pojawia się nieco więcej aspektów. Jak sobie więc z podatkami poradzić? Najprościej wynająć sprawdzone biuro rachunkowe, które bez problemu dokona wszystkich rozliczeń!

Rozliczenia dotacji unijnych Wola Warszawa

Dotacje unijne wspomagają rozwój wielu firm, nic więc dziwnego, że przedsiębiorcy chętnie z nich korzystają. Należy jednak pamiętać, aby nie tylko właściwie zagospodarować takie możliwości finansowe, ale i odpowiednio się z nich rozliczyć. A jak rozliczać się z dotacji unijnych? Sprawa nie jest tak skomplikowana, jak mogłaby się wydawać. Dla przykładu, zakup wartości niematerialnych i prawnych nie stanowi kosztu uzyskania przychodu, a więc ich nie ujmujemy w KPiR, jednakże w przypadku zakupu sfinansowanego częściowo dotacją sytuacja wygląda inaczej. W takim wypadku w KPiR księgujemy wartość odpisów amortyzacyjnych ustalonych na podstawie wartości majątku trwałego zakupionego ze środków własnych. Naturalnie, zdarzają się tutaj wyjątki, dlatego warto skonsultować się z rozliczaniem dotacji z odpowiednimi księgowymi.

Rozliczenia Vatu budowlanego Wola Warszawa

Firmy zajmujące się budowlanką, również powinny zwrócić szczególną uwagę na rozliczenia VAT, ponieważ takie przedsiębiorstwa mogą skorzystać ze zwolnienia podmiotowego z VAT. Zwolnienie to przysługuje podatnikom kontynuującym działalność (jeżeli nie przekroczą określonego w ustawie limitu wartości sprzedaży w poprzednim roku podatkowym) oraz podatnikom rozpoczynających działalność w danym roku podatkowym (jeżeli nie przekroczą w proporcji do okresu prowadzonej sprzedaży kwoty limitu rocznego 150 000 zł). Przedsiębiorcy zwolnieni podmiotowo z VAT mają obowiązek prowadzenia ewidencji sprzedaży, która umożliwia obserwację uzyskania obrotu – jego przekroczenie wymaga złożenia rejestracyjnego VAT. Podobnie jak w przypadku dotacji unijnych, tak i tutaj warto sięgnąć porady i pomocy od biura rachunkowego, posiadającego doświadczenie w tym segmencie księgowości.

Rozliczenia podatkowe Wola Warszawa

Przedsiębiorstwom w Woli z przyjemnością pomoże biuro rachunkowego mkoncept. Doskonale znamy się a podatkowej książce przychodów i rozchodów, powyżej zwaną KPiR. Nasze usługi dotyczące rozliczeń podatkowych obejmują m.in. bieżące ewidencjonowanie operacji gospodarczych, sporządzanie miesięcznych deklaracji podatki dochodowego od osób fizycznych (PIT-5 lub PIT-5L), przygotowywanie rejestrów VAT oraz deklaracji VAT-7, prowadzenie ewidencji majątku trwałego oraz wyposażenia, przygotowywanie list płac oraz ewidencja umów zleceń i umów o dzieło oraz znacznie więcej. Zapraszamy do kontaktu!