W kwestii rozliczeń podatkowych nie każdy jest znawcą. Nie jest taka prosta sprawa zwłaszcza jeśli dotyczy to osób posiadających prywatną działalność. Coś takiego dotyczy również innych, bardziej rozbudowanych firm. Co prawda, jeśli chodzi o umiejętność rozliczania podatków, nie ma wielkich zmian i z roku na rok, wszystko wykonywane jest bardzo podobnie. Najważniejsze w tym wszystkim jest dostarczenie najpotrzebniejszych papierów, które zawierają informacje takie jak chociażby wykaz podatków, czy darowizn. To jednak nie jest wszystko, ponieważ istnieje jeszcze coś takiego, jak dotacje unijne oraz VAT budowlany. Ten temat jest nieco bardziej skomplikowany. Najprostszą drogą do perfekcji, jest oczywiście nawiązanie współpracy z profesjonalnym biurem rachunkowym w Warszawie. Aby dowiedzieć się więcej, wystarczy przeczytać dalszą część artykułu – zapraszamy!

Rozliczenia dotacji unijnych Śródmieście Warszawa

Nie brakuje dziś przedsiębiorców, którzy mają w planach, by skorzystać z dotacji, jakie oferuje Unia Europejska. Jak wiadomo, przy czymś takim konieczne jest właściwe rozliczenie wszystkiego. Dzięki temu znacznie łatwiej będzie osobie, która prowadzi własną działalność, zadbać o zgodność w finansach. Takie posunięcie z pewnością ułatwi cały rozwój firmy i przyniesie wiele dodatkowych korzyści. W skład KPiR nie wchodzi wartość niematerialna oraz prawna. Inaczej jednak sprawa wygląda, jeśli mamy do czynienia z zakupem materialnym, którego koszta zostały częściowo pokryte przez Unię Europejską. Istnieje coś takiego, jak wartość amortyzacyjna, która musi zostać zaksięgowana. W jej przypadku bazuje się na środkach trwałych, które są rzeczowymi aktywami, których przewidywany okres użytkowania trwa dłużej, niż rok. Oczywiście, bardzo często wyjątek potwierdza regułę, dlatego w przypadku rozliczeń, zawsze warto skonsultować wszystko z profesjonalnym księgowym.

Rozliczenia VATU budowlanego Śródmieście Warszawa

Jako że przy rozliczaniu VAT, należy uwzględnić również wszelkie usługi budowlane, dobrą opcją jest zwolnienie podmiotowe z tego podatku. Należy się ono tym osobom, które zmieściły się w limicie dokonanych sprzedaży usług budowlanych. O zwolnienie z VATu mogą ubiegać się również podatnicy, którzy dopiero co pokazali się na rynku budowlanym. Oczywistym jednak jest, iż w tych dwóch przypadkach należy prowadzić ewidencję sprzedaży. Jeśli macie Państwo potrzebę, by rozliczyć VAT budowlany w Warszawie na Śródmieściu, biuro rachunkowe Mkoncept zrobi to za Was!

Rozliczanie podatkowe Śródmieście Warszawa

Jeśli chodzi o rozliczenia, jesteśmy także specjalistami w prowadzeniu księgi przychodów i rozchodów (KPiR). W zakres naszych usług wchodzą takie działania jak: rozliczenia aktualnych wydatków i zarobków gospodarczych, tworzenie regularnych deklaracji podatkowych PIT i VAT-7, sporządzanie całego rejestru VAT, pilnowanie wykazu majątku trwałego, sporządzenie listy wszystkich wydatków. Zajmujemy się również ewidencją umowy na zlecenie i o dzieło. Jeżeli nie znalazłeś jeszcze godnej zaufania firmy, to właśnie my wiemy najlepiej, czym jest kompleksowa obsługa księgowa. Zapraszamy do kontaktu!